O SBD Stavbař

Stavební bytové družstvo Stavbař je spolehlivým družstvem s dlouholetou tradicí a zkušenostmi. Projekty družstevního bydlení realizuje od roku 1966. Svým rozsahem služeb a počtem členů se řadí mezi největší bytová družstva nejen v Praze ale i České republice. Družstvo SBD Stavbař má bohaté zkušenosti i s převodem bytů svých členů do osobního vlastnictví. V 90. letech bylo prvním pražským družstvem, které tuto službu zavedlo.

Historie

2016 - Příprava další etapy nové družstevní výstavby ve spolupráci s firmou YIT Stavo v rámci projektu SUOMI Hloubětín. Pro nový družstevní projekt bylo založeno družstvo BD OULU Hloubětín. Ve výstavbě je 90 bytů a 90 garážových stání. Ke každému bytu náleží sklep, balkón, terasa či předzahrádka.

2014 – Zahájení "Nové družstevní bytové výstavby“. SBD Stavbař začalo s výstavbou 2 objektů o celkem 83 bytových jednotkách v Praze-Modřanech. K předání nových bytů došlo v létě 2016. Tento projekt byl velice úspěšný a poptávka po bytových jednotkách Nové družstevní bytové výstavby značně převyšovala nabídku. 

1995 – Zahájení převodu bytových jednotek do vlastnictví členů. SBD Stavbař bylo jedno z prvních družstev, které v Praze byty začalo převádět.

1966 – Založení SBD Stavbař. Družstva byla v té době jedinou alternativou ke státní bytové výstavbě. Jako jedno z mála bytových družstev bylo současně inovátorem v rámci komplexní bytové výstavby.  

Ing. František Sojka - předseda SBD Stavbař

Inženýr František Sojka je současným předsedou Stavebního bytového družstva Stavbař. Svou pozici zastává 26 let, na družstevních výstavbách a správách družstevních bytů se podílí již od roku 1979. Klientům stavebního bytového družstva Stavbař proto může nabídnout bohaté zkušenosti. A jak sám říká:

„Dělat práci, která na několik desítek let zajistí kvalitní bydlení řadě lidí, je vskutku zodpovědná a naplňující činnost.“

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku